ADOPČNÍ PODMÍNKY

Než se rozhodnete do svého domova uvítat nového čtyřnohého člena rodiny, mějte na paměti alespoň tyto kočičí náležitosti:

Kočka se dožívá i 20 let. Je to zvíře citlivé a velmi specifické. Každá je jiná. Má silnou osobnost, kterou si nepodvolíte a musíte ji akceptovat takovou jaká je. Příliš ji nevycvičíte. Můžete ale najít společnou řeč a vzájemné porozumění.

Je velmi fixovaná na místo a při změně prostředí ji adaptace může trvat i několik dní či měsíců. Jsou kočky, které zvědavě prozkoumávají svůj nový domov po několika hodinách a v závěru dne vám spokojeně usnou v náručí. Jiné nevylezou zpod postele několik dní.

Dopřejte kočičce přesně tolik času kolik potřebuje na to, aby si zvykla na vás, na nový domov a všechny jeho zvuky a pachy. K ničemu ji nenuťte násilím. Vše bude postupně objevovat, ale svým tempem.

Záleží nám na budoucím životě našich koček a opravdu nechceme, aby končily pod koly aut. Proto pro ně požadujeme:

  • bezpečné prostředí, ideálně byt nebo dům, zabezpečenou zahradu, oplocenou pergolu, zasíťovaný balkon apod.
  • adekvátní krmivo
  • dosažitelnou veterinární péči
  • občasný kontakt, vstřícné jednání a komunikaci ze strany nového majitele

Kočky předáváme očkované, odčervené a vždy s očkovacím průkazem. Pokud přebírá nový majitel zvíře nekastrované, jako součást adopční smlouvy bude podmínka jej nechat vykastrovat. Do nového domova předáváme zvíře po zaplacení adopčního poplatku 600 Kč a po podepsání adopční smlouvy. Pokud se majitel v budoucnu nebude moci o zvíře starat, je povinen vrátit zvíře našemu spolku. Rádi se ho opět ujmeme.

Budoucí majitel předkládá doklad totožnosti na základě kterého vyplňujeme adopční smlouvu. Zvíře nevydáme osobám mladším 18 let a ani osobě, která adopci zprostředkovává pro třetí stranu. V případě pochybností požadujeme možnost před-adopční kontroly, případně po-adopční kontrolu v novém domově.

VZOR ADOPČNÍHO DOTAZNÍKU