Příběhy našich kočiček

Každá naše kočička má svůj vlastní příběh. Odkud se k nám dostala, jaký byl její dosavadní život a co ji k nám vlastně přivedlo. Právě zde se můžete s našimi kočičkami lépe seznámit a dozvědět se, co pěkného i nepěkného je v jejich kočičích životech potkalo.


Izzinka

Povím vám příběh o krásné černé Izzince. Příběh o čekání a počkání, příběh o trpělivosti a lásce, o oddanosti a víře. Je zcela pravdivý a všichni vystupující jsou šťastní. Izzy byla nádherná kočička zachráněna z velmi špatných podmínek. K nám do depozita se dostala přes známou, která ji hledala domov. Domov jsme Izzince našly, ale naše radost netrvala dlouho. Izzy začala napadat dítě . Číhala na něj a snažila se mu ublížit. Vzaly jsme ji zpět , ale byla tak vystresovaná, že jsme ji hledaly klidné místo, které nám později nabídla naše maminka. A tak Izzy našla azyl u moji maminky v ložnici. Řekly jsme, že ji budeme hledat domov a mamka, že ji na měsíc poskytne azyl. Izzynka byla skvělá, přátelská a mazlivá, uhrančivá kráska... do doby než se objevilo jiné zvíře - pes či kočka. A maminka měla 3 pejsky. Dny a měsíce plynuly, každý den jsem za Izzy chodila a obdivovala její krásu a snažila ji domluvit. Už jsem nevěřila, že najde domov. Uběhl téměř rok. Já už jsem byla odhodlána udělat Izzy samostatný  pokoj u mně. A v tom se ozvala Naděnka. A přijela. Byly jsme nervózní, Naďa jela za Izzynkou 800km. Sotva vešla do dveří, Izzy zpozorněla a skočila ji do náruče. A už se od ní nehnula. Absolutní sounáležitost, láska na první pohled. My už jsem najednou neexistovaly, ani já, ani maminka. Teď už byla jen Naďa a její Izzy. Naďa otevřela přenosku a Izzy si do ní vešla, nechala se zavřít a odnést a ujížděla vstříc novému životu. Krásnému, vysněnému, laskavému. Takovému, o jakém jsme všechny snily. Vyplatí se být trpělivá a rvát se každý den. Rvát se za kočičky a věřit.  Děkuji Naděnko, moc děkuji.

Mabel

Povím vám příběh. Je zcela autentický a všechna zvířátka i osoby v něm dosud žijí. V Havířově se potulovala kočička. Žila několik měsíců pod auty, plakala, psi se ji snažili sežrat. Dozvěděla se o ní paní, která mne oslovila. A já se po dvou denních vydala do Havířova a s paní jsme kočičku hledaly. Havířov je 50km od mého bydliště, takže jsem kolem půl osmé byla na místě a s paní Renatou jsme procházely sídliště, volaly a hledaly, ptaly se lidí. Vše marně. Když se začalo stmívat, vydala jsem se na cestu domů. Kolem 23:00 jsem už ležela doma na gauči a litovala ztraceného času, když mi zazvonil mobil...paní Renáta kočku chytla. Plakala pod autem před jejich domem. Co teď? Sednout do auta a jet zpět? Jistě. Celkem unavená jsem dojela do Havířova, naložila kočku a jela zpět. To už ale pracovala únava, přece jen už jsem byla 22 hodin na nohách. Ztratila jsem se a nemohla se vymotat z Ostravy. Po cestě jsem 2x usnula za volantem, jednou jsem se probudila na tramvajových kolejích a podruhé v protisměru. Museli při mě stát všichni svatí... Kolem půl páté jsem dojela domů. Kočičku jsem uložila do karantény a šla spát zcela vyčerpaná. Teprve teď jsem si všimla, jaká je to kráska s obrovskýma očima. Pojmenovala jsem ji Mabel. Mabel prošla karanténou a začlenila jsem ji do kolektivu ostatních. A tady nastaly problémy. Mabel všechny bila, nechtěla kolem sebe žádné kočky. Jen lidi. A dny a měsíce ubíhaly. Mabel pěkně přibrala, byla velmi mazlivá, ale kočky stále neměla ráda. Absolvovala operaci zoubků, ale jinak byla zcela zdravá. Byla u mě asi rok , když se na návštěvu přihlásili lidé s touhou o adopci dvou koťat Tondy a Bibi. Přijeli 2 velmi milí lidé s maminkou. Procházeli kolem všech kočiček a já jim o každé něco vyprávěla. Snažila jsem se paní vysvětlit, že koťátka jsou velmi aktivní, a že bych ji doporučila spíše starší mazlivku. A potom přišla Mabel. Bylo to hned, rána z čistého nebe. Poznání, pochopení, náruč, pusinky. A bylo vymabelováno. Při podepisování adopční smlouvy mi to došlo...Havířov. Mabel se vrací na místo činu. Hned první noc spala s paničkou v posteli. Dnes už je to rok a Mabel se zase přihlásila že šťastného domova. Osudu neujedeme.